PÁROVÁ PRÍPRAVA NA PÔROD
A RODIČOVSTVO ZÁŽITKOM

8 týždňový intenzívny kurz

Pôrod JE veľká vec

Tebe aj Tvojmu bábätku táto skúsenosť zmení život v pravom slova zmysle. Je preto namieste sa na tento obrovský zážitok pripraviť. Je totiž dokázané, že tým vieš svoju pôrodnú skúsenosť do veľkej miery ovplyvniť – pozitívnym smerom. 

8-týždňový intenzívny kurz párovej prípravy na pôrod a rodičovstvo Spolu v tom je tým jediným, ktorý v rámci zodpovednej a komplexnej prípravy do nadchádzajúcich mesiacov budete skutočne potrebovať. 

Myslíme Teba aj tvojho partnera, lebo aj on je neoddeliteľnou súčasťou tohto procesu. Pripravíme vás na pôrod samotný, nech vás nič nezaskočí. Budete vedieť, ako prebieha, na aké podmienky sa pripraviť, a aké rozhodnutia spraviť tak, aby bolo všetko čo najviac v súlade s vašimi ideálnymi predstavami. Pomôžeme vám zistiť, aké vlastne sú.

Na kurze otvárame okrem pôrodu aj témy, o ktorých ste možno ešte ani nepremýšľali. Je však dobré si v nich urobiť jasno vopred, aby doma po pôrode všetko klapalo. Prvé týždne s novým členom rodiny sú totiž pre každého rodiča veľkou zmenou. Na konci kurzu budete mať potrebné vedomosti a vďaka praktickým cvičeniam aj reálne zručnosti pre svoju novú rolu mamy a otca. Zároveň vás pripravíme na zmenu dynamiky u vás doma, keď tam zrazu budete traja – a každý so svojimi vlastnými potrebami a predstavami, ako by veci mali fungovať.

Obsah kurzu

Kurz je ako stvorený pre teba​, ak aj s partnerom hľadáte ucelený prehľad a konkrétne informácie v témach ako:

Najbližší kurz párovej prípravy na pôrod a rodičovstvo začína v druhej polovici septembra 2023. Ak Ti tieto dátumy nevyhovujú, existuje možnosť zakúpiť si individuálny prístup (viac info tu). 

Ako predpôrodný kurz prebieha

Náš najbližší kurz začína v septembri 2023. Dovtedy je možnosť kurz absolvovať individuálnou formou.

Naša predpôrodná príprava je kombinácou živých online stretnutí cez zoom a videí na rôzne témy. Súčasťou živých stretnutí je vždy aj diskusia a tam, kde je to vhodné, si nacvičujeme rôzne zručnosti – od dýchania ku pôrodu, cez úľavové techniky k pôrodu, až po to, ako bábätko prebaliť či nosiť.

V prípade individuálneho prístupu má účastníčka s partnerom možnosť pozrieť si celý obsah kurzu vo vlastnom tempe a čase, t.j. aj so záznamami z live stretnutí z posledného kurzu. Ako bonus majú účastníčky individuálneho kurzu možnosť absolvovať 2 konzultácie s jednou z lektoriek. 

Účastníci dostanú 60-stranový tlačený materiál ku kurzu poštou.

Aj ty aj partner(ka) dete mať prístup do uzavretej FB skupiny, kde okrem iného budeme zdieľať aj množstvo doplnkových materiálov. 

Prístup k celému obsahu kurzu (aj záznamom z online stretnutí) majú účastníci po dobu 12 mesiacov, t.j. ešte 10 mesiacov po ukončení programu kurzu. 

Viac info k ideálnemu načasovaniu účasti na kurze v rámci svojho tehotenstva hľadaj nižšie v sekcii Časté otázky. 

Prečítaj si, čo o nás napísali absolventi kurzu na našej FB stránke.

Cena kurzu

Kurz stojí 260 EUR* (v cene aj účasť partnera). 

V prípade, že po prvom stretnutí vyhodnotíte, že Vám „nesadne“ a dáte nám o tom v rámci prvého týždňa vedieť, peniaze vám v plnej výške vrátime.

 

Cena kurzu zahŕňa:

*Ak je cena jediným dôvodom prečo sa k nám nepridáš, daj nám o tom vedieť (ahoj@spoluvtom.sk). Chceme, aby našu podporu dostali všetci tí, ktorí o ňu majú reálny záujem a rady vymyslíme spôsob ako účasť na našom kurze zreálniť pre teba aj tvojho partnera.

ZAISTI SI SVOJE MIESTO NA KURZE

Odoslaním formulára súhlasím s podmienkami ochrany osobných údajov.

Na e-mail ti obratom pošleme všetky potrebné detaily, aby si sa (aj s partnerom) vedela informovane rozhodnúť. Miesto si vieš potom záväzne rezervovať uhradením kurzovného. Bližšie info ku platbe bude v e-maili. 

Časté otázky

Odporúčame prihlásiť sa tak, aby si na začiatku kurzu mala ukončený aspoň 12. týždeň tehotenstva. Ak si nás našla skôr, vhodnejší pre Teba bude až náš nasledujúci termín. Prihlásiť sa naň môžeš už teraz. Dovtedy by ťa mohli zaujímať tehotenské témy v našom seminári, ktorý si môžeš kúpiť samostatne (TU) alebo k nemu získaš prístup zdarma po registrácií a uhradení poplatku za kurz (do poznámky k platbe nám daj vedieť, že máš záujem až o neskorší termín).

Všetky témy k pôrodu prechádzame v rámci prvých 4 týždňov kurzu. Ak na začiatku kurzu budeš v 32. až 34.týždni tehotenstva, mala by si témy k pôrodu stihnúť. Ak sa potom bábätko stihne narodiť pred ukončením kurzu, budeš sa môcť zúčastňovať aj s ním v náručí, alebo si stretnutia pozrieš zo záznamu keď na to budeš mať čas. Čím skôr však kurz absolvujete, tým budete mať viac času spracovať informácie, pripraviť sa, a venovať sa doma s partnerom témam, ktoré načrtneme. Ak si nás objavila až v takej fáze tehotenstva, že skupinový kurz absolvovať nestíhate, máš možnosť si kúpiť balíček „individuálnej prípravy“ – s rovnakým obsahom, ktorý dostaneš naraz, so záznamami živých stretnutí z predchádzajúcej kurzovej skupiny. Na detailoch sa dohodneme, smelo sa nám ozvi (ahoj@spoluvtom.sk).

Samozrejme, áno. Prítomnosť partnerov je vítaná, no nie povinná. Mnoho tém i aktivít sa ho však bude priamo týkať. Na druhej strane sa kurzu zúčastnilo už viacero single mám a boli tiež veľmi spokojné.

Žiaľ, nie. Niekoľkotýždňový formát kurzu má svoje dôvody. Považujeme za dôležité, aby ste mali medzi stretnutiami čas informácie spracovať a priestor venovať sa im, prediskutovať ich vo dvojici hlbšie s možnosťou spýtať sa doplňujúce otázky na ďalšom stretnutí. Pri kúpe balíčka individuálnej prípravy je na tebe/na vás, koľko času si doprajete na nasatie a spracovanie všetkého obsahu. Odporúčame si však naplánovať minimálne 4-5 (pol)dní a „tráviť“ informácie po menších kúskoch.

Určite áno. Tému pôrodu vám predstavíme systematicky v priebehu 4 týždňov a z rôznych uhlov pohľadu. Dostanete detailné informácie aj o pobyte v pôrodnici a popôrodnej starostlivosti o seba a o bábätko v prvých dňoch. Následne sa naučíte veľa o starostlivosti o dieťa v prvých mesiacoch jeho života, ako na príchod nového člena pripraviť domácnosť, aj ako to celé ustáť partnersky. Dotkneme sa úvodných tém okolo výchovy – na čo si dávať od prvých chvíľ pozor a čo naopak môžete s pokojným svedomím neriešiť.

Ponúkame širší záber tém. Informácie o priebehu pôrodu, vašich možnostiach a dôležitých rozhodnutiach, ako aj starostlivosť o seba pred a po pôrode, pokryjeme v základnom kurze. Zároveň vám predstavíme balíček tém týkajúci sa dojčenia a starostlivosti o bábätko a témy partnerského spolužitia po narodení bábätka. Ku kurzu patrí aj bonusový workshop relaxačných techník k pôrodu, vedený našou Monikou, certifikovanou lektorkou hypnopôrodu, takže o žiadnu z tém kúpou nášho kurzu neprídete.

Vo všeobecnosti odporúčame začať kurz skôr ako po nástupe na materskú (viď. druhá otázka) Ak k takej situácií príde, budete mať k dispozícii záznamy jednotlivých hodín.

Pre ucelenú skupinu minimálne 6 párov sme schopné otvoriť kurzovú skupinu v angličtine, podmienky dohodneme individuálne. 

Áno. V ponuke našich kurzov je aj individuálna forma, prebiehajúca mimo vypisaných termínov kurzu. V takto zakúpenom kurze dostanete s partnerom prístup k záznamom live vysielaní posledného behu kurzu ako aj ku všetkým ostatným materiálom ako sú články, linky na videá, kontakty, aj vedomostné kvízy ;). Na tento účel používame súkromnú skupinu na FB, kde je všetok obsah kurzu prehľadne zorganizovaný do tzv. príručiek. Postupne, prehľadne a vo svojom vlastnom čase si vieš všetko pozrieť, naštudovať. Táto verzia je časovo flexibilnejšia, no oberie ťa o možnosť vstupu do diskusii na live stretnutiach. Ako súčasť však ponúkame hodinovú individuálnu konzultáciu s jednou z lektoriek. Čas aj obsah konzultácie si dohodneme individuálne.

Formulár bol úspešne odoslaný.

Obratom Ti príde email, v ktorom je potrebné klinutím na link potvrdiť emailovú adresu. Ak ho nenájdeš v inboxe, skontroluj aj spam.

Pôrodné minimum

3 videá o tom, čo o pôrode chceš vedieť,
aj keď by si radšej nevedela nič.

TERAZ ZADARMO DO  23. apríla