PÁROVÁ PRÍPRAVA
NA PÔROD A RODIČOVSTVO

intenzívny zážitkový kurz

Pôrod JE veľká vec

Tebe aj Tvojmu bábätku táto skúsenosť zmení život v pravom zmysle slova. Je preto namieste sa na tento obrovský zážitok pripraviť. Je totiž dokázané, že tým vieš svoju pôrodnú skúsenosť do veľkej miery ovplyvniť – pozitívnym smerom. Rovnako rodičovstvo, starostlivosť o bábätko a novú rodinu je veľký komplex vedomostí a zručností ktoré sa síce dajú získavať postupne, no vieš si to výrazne uľahčiť kvalitnou prípravou ešte pred pôrodom.

SPOLU V TOM Intenzívny kurz párovej prípravy na pôrod a rodičovstvo je tým jediným, ktorý v rámci zodpovednej a komplexnej prípravy do nadchádzajúcich mesiacov budete skutočne potrebovať.

Ty aj tvoj partner, lebo aj on je neoddeliteľnou súčasťou tohto procesu.

OBSAH KURZU

Kompletný kurz sa skladá z dvoch modulov: 

  • MODUL “Príprava na pôrod” 
  • MODUL “Príprava na rodičovstvo“


Kurz sa dá kúpiť kompletný, alebo je možné si kúpiť každý modul samostatne, pričom oba moduly obsahujú 

  • online časť
  • jednodňový zážitkový workshop 

Zážitkové workshopy sa konajú pravidelne v Bratislave. Ich rozpis nájdeš nižšie.

Kompletný kurz sa skladá z dvoch modulov:

MODUL “Príprava na pôrod”

MODUL “Príprava na rodičovstvo“

 

Kurz sa dá kúpiť kompletný, alebo je možne si kúpiť každý modul samostatne, pričom oba moduly obsahujú

online časť

jednodňový zážitkový workshop

Zážitkové workshopy sa konajú pravideľne v Bratislave. Ich rozpis nájdeš nižšie.

ONLINE VERZIA KURZU

V prípade, že ste z ďaleka a na workshopy nemáte možnosť pricestovať, alebo vám nevyhovujú dátumy, je pre vás v ponuke kurz alebo jeho jednotlivé moduly v čisto online forme – je to vydestilovaná verzia toho, čo na workshopoch spoločne zažijeme (za zníženú cenu – viď cenník nižšie).

Je teda na vás (tebe a partnerovi) ako si jednotlivé časti „namixujete“ podľa svojich preferencií.

MODUL "PRÍPRAVA NA PÔROD"

urobí práve to: pripraví na pôrod samotný, nech vás nič nezaskočí. Budete vedieť, ako prebieha, na aké podmienky sa pripraviť, a aké rozhodnutia spraviť tak, aby bolo všetko čo najviac v súlade s vašimi ideálnymi predstavami. Pomôžeme vám urobiť si jasno v tom, čo tie vaše osobné ideály vlastne sú.

Vyše 8 hodín autorského obsahu vo forme online videí plus doplnkový online materiál a celodenný prezenčný workshop (naživo osobne v BA). Videá sú vo forme záznamov z dlhších skupinových stretnutí, ktoré sme absolvovali s našimi účastníckymi skupinami cez zoom. Záznamy sú zostrihané, no so zachovaním zaujímavých účastníckych otázok a našich odpovedí na ne. 

TÉMY ONLINE ČASTI:

TÉMY ZÁŽITKOVÉHO WORKSHOPU:

Ako BONUS dostanete prístup aj k nášmu Tehotenskému semináru Spolu v tom. 13 videí o tehotenstve z pohľadu ženy, bábätka, o poradniach, vyšetreniach a základné informácie o pôrode.

MODUL "PRÍPRAVA NA RODIČOVSTVO"

prináša témy starostlivosti o bábätko, o ktorých ste možno ešte ani nepremýšľali. Je však dobré si v nich urobiť jasno vopred, aby doma po pôrode všetko klapalo. Prvé týždne s novým členom rodiny sú totiž pre každého rodiča veľkou zmenou. Na konci kurzu budete mať potrebné vedomosti a vďaka praktickým cvičeniam aj reálne zručnosti pre svoju novú rolu mamy a otca. Zároveň vás pripravíme na zmenu dynamiky u vás doma, keď tam zrazu budete traja – a každý so svojimi vlastnými potrebami a predstavami, ako by veci mali fungovať.

Témy v 18tich autorských videách, doplnkový online materiál, plus celodenný prezenčný workshop (naživo osobne v BA).

TÉMY ONLINE ČASTI:

TÉMY ZÁŽITKOVÉHO WORKSHOPU:

Ako BONUS dostanete prístup aj k nášmu Tehotenskému semináru Spolu v tom. 13 videí o tehotenstve z pohľadu ženy, bábätka, o poradniach, vyšetreniach a základné informácie o pôrode.

AKO KURZ PREBIEHA

1. ZAREGISTUJEŠ SA A ZAPLATÍŠ

Vyberieš si kurz, modul, alebo kombináciu modulov, aká ti vyhovuje a vyplníš krátky registračný formulár nižšie. Obratom ti zašleme email s informáciami k platbe. 


2. POŠLEME TI PRÍSTUP K OBSAHU KURZU

Obdržanie platby ti emailom potvrdíme. V tom istom emaili ti príde od nás krátky dotazník a pozvánka na vstup do skupiny na Facebooku, kde je celý obsah tebou vybraného modulu/kurzu.


3. POŠTOU TI POŠLEME BALÍČEK KU KURZU

Na adresu, ktorú nám vyplníš v dotazníku, ti zašleme tlačené materiály ku kurzu, aby si si mala kde robiť poznámky. Pribalíme aj milú drobnosť pre bábätko.


4. PUSTÍŠ SA (S PARTNEROM) DO POZERANIA OBSAHU

Podľa rozpisu tém, ktorý ti zašleme emailom, si postupne, vo vlastnom tempe prejdeš/prejdete jednotlivé videá a témy. Odporúčame robiť si poznámky a spísať si prípadné otázky. Obsah je prehľadne uložený v tzv. príručkach vo FB skupine. Priamo v skupine alebo pomocou rozpisu tém si vieš sledovať, čo ste už zvládli a čo vás ešte čaká. Dá sa začať kedykoľvek. 

5. VYBERIEŠ SI DÁTUM WORKSHOPU A PRIHLÁSIŠ SA

Na workshop sa môžeš prihlásiť kedykoľvek to uznáš sa vhodné. Workshopy ponúkame v pravidelných intervaloch v Bratislave a všetky praktické veci, ukážky, techniky a nácviky na nich absolvujeme spolu naživo. 

Na workshopové dni je potrebné  prihlásiť sa emailom alebo vyplnením krátkeho formulára TU, keďže ich kapacita je obmedzená. Frekvenciu workshopov sme navrhli tak, aby ich každý pár, čo si náš kurz kúpi, mal možnosť absolvovať ešte pred príchodom bábätka. 

6. VIDÍME SA NA WORKSHOPE

Po tom, ako si prejdete celý online obsah pre daný modul, sa vidíme osobne na praktickej časti – celodennom zážitkovom workshope. Organizačné informácie k nemu dostaneš včas pred jeho konaním emailom.


7. KEDYKOĽVEK SA MÔŽEŠ VRÁTIŤ

Prístup k obsahu kurzu/modulu budeš mať po dobu 12 mesiacov od jeho zakúpenia. K niektorým témam sa možno budeš chcieť vrátiť v čase, keď už bude tesne pred pôrodom alebo už bude bábätko na svete. Neprídete o túto možnosť ani vtedy, ak tému absolvujete s nami naživo. V skupine pre daný modul sú dostupné aj zostrihy tém prebraných na workshope. 

K ideálnemu načasovaniu účasti na kurze v rámci svojho tehotenstva nájdeš informácie nižšie v sekcii Časté otázky

CENA KURZU

CENA KURZU ZAHŔŇA: 

Ak je cena jediným dôvodom prečo sa k nám nepridáš, daj nám o tom vedieť (ahoj@spoluvtom.sk). Chceme, aby našu podporu dostali všetci tí, ktorí o ňu majú reálny záujem a rady vymyslíme spôsob, ako účasť na našom kurze zreálniť pre teba aj tvojho partnera.

REGISTRÁCIA NA KURZ

Mám záujem o:
V prípade otázok nás neváhaj kontaktovať na ahoj@spoluvtom.sk
Odoslaním formulára súhlasím s podmienkami ochrany osobných údajov.

DÁTUMY WORKSHOPOV

zážitkový workshop k modulu

PRÍPRAVA NA PÔROD
  • AKTUÁLNE WORKSHOPY NEPONÚKAME

zážitkový workshop k modulu

PRÍPRAVA NA RODIČOVSTVO
  • AKTUÁLNE WORKSHOPY NEPONÚKAME

Na workshop je potrebné sa samostatne prihlásiť po zakúpení kurzu/modulu. Stačí, keď nám pošleš krátku správu s dátumom, ktorý si vyberieš:

ČASTÉ OTÁZKY

Modul “Príprava na pôrod“ odporúčame začať až po ukončení 12. týždňa tehotenstva. Dovtedy by ťa mohli zaujímať tehotenské témy v našom seminári o tehotenstve, ktorý si môžeš kúpiť samostatne (TU). Tie môžeš začať sledovať hneď, ako sa na ne budeš cítiť (obsahujú informácie aj k úplne prvým vyšetreniam a raným týždňom tehotenstva).

K semináru vieš získať prístup aj zdarma a to po uhradení poplatku za celý kurz alebo jeden z jeho modulov, ku ktorým seminár dávame ako bonus.

So začiatkom prípravy na pôrod odporúčame nečakať dlhšie ako do 30-32 týždňa. Tak budeš mať čas prejsť celým kurzom v pohodovom tempe vrátane workshopov a zároveň budete mať s partnerom dosť času na spracovanie všetkých informácií a budete sa podľa nich vedieť zariadiť .  

Modul “Príprava na rodičovstvo” môžeš začať prakticky kedykoľvek. V rámci celého kurzu sme témy z tohto modulu zaradili až za témy pôrodné, pri nedostatku času vieš tento modul pozerať online aj paralelne s modulom “Príprava na pôrod”. Všetky témy z tohto modulu sú relevantné aj v čase, keď už bábätko je na svete. Mali sme ženy, ktoré si videá pozerali s novorodencom v náručí :). 

Ak hľadáš jednoznačnú odpoveď: ideálne je pustiť sa do celého kurzu okolo 20-24 týždňa tehotenstva. 

Pri “pohodovom tempe” – ktoré odporúčame – ho viete prejsť za 7-9 týždňov. Bude na vás, či si ho natiahnete na dlhšie, alebo cez témy presvištíte rýchlejšie. Online videá si môžete pozrieť koľkokrát budete chcieť  – prístup k nim získavate na 12 mesiacov. Oba moduly majú podobne veľa obsahu a teda každý sa dá v pohodovom tempe zvládnuť samostatne za 3-4 týždne popri práci a bežných iných záväzkoch – výmenou večerného netflixu za spoločné pozeranie videí.  Dokopy vás ale čaká vyše 25 hodín autorského obsahu a určite odporúčame si na jeho “strávenie” vyhradiť viac ako jeden víkend 🙂

Workshopy bývaju vždy v  prvú sobotu v mesiaci – strieda sa workshop k príprave na rodičovstvo s workshopom k príprave na pôrod. Flexibilne sa viete prihlásiť na taký dátum workshopu, ktorý vám časovo sadne do momentu, kedy budete mať online obsah daného modulu celý prejdený. Ak bude voľné miesto, stačí sa prihlásiť pár dní vopred, ale môžte sa aj “motivovať” rezerváciou svojho miesta na niekoľko mesiacov dopredu 🙂

Všetky videá s témami k pôrodu, ktoré je dobré si prejsť pred účasťou na workshope k modulu “Príprava na pôrod” (ak sa ho chceš zúčastniť), majú celkovo asi 8 hodín. Neodporúčame si ich pustiť naraz  v priebehu jedného dňa, no ak si nás našla na poslednú chvíľu a workshop už má byť čoskoro, ozvi sa nám. Odporučíme ti, ktorých zopár videí si pred workshopom pozri určite a ktoré môžeš dosledovať až po ňom. Kurz je nadizajnovaný na dlhšie trvanie ako jeden víkend, aby si jeho obsah mohla tráviť po kúskoch a v pohode. Odporúčali by sme ti to však pri akejkoľvek príprave, pretože tých informácií je skrátka veľa a ich charakter si vyžaduje aj priestor to všetko ešte pred pôrodom spracovať. Smelo si teda vyber tú našu prípravu a spoj sa s nami, ako z nej vyťažiť maximum aj v hodine dvanástej :). 

Obsah modulu “Príprava na rodičovstvo” môžeš absolvovať v zásade už aj s bábätkom. Na to, ako ho prebaliť, budeš musieť síce prísť sama, ale so zvyškom ti pomôžeme v pohode aj keď už bude na svete. Zážitkový workshop k “Príprave na rodičovstvo” môžeš absolvovať aj s dieťaťom v náručí. Jeho obsah bude stále relevantný aj v/po šestonedelí.

Samozrejme, áno. Prítomnosť partnerov je vítaná, no nie povinná. Mnoho tém i aktivít sa ho však bude priamo týkať. Na druhej strane sa kurzu zúčastnilo už viacero single mám a boli tiež veľmi spokojné.

Cena kurzu / workshopu je rovnaká pri účasti jedného alebo oboch rodičov. Ak tvoja sprievodná osoba k pôrodu bude niekto iný ako otec dieťaťa, workshop k modulu “Príprava na pôrod” môže absolvovať s tebou táto osoba.

Nie. Už v sobotu o 14tej by ste nás vnímali na menej ako 15% 🙂 Vieme, že je lákavé kúpiť si kurz, ktorý sľúbi optimálne množstvo informácií za krátky čas. Vieme ale aj to, že často nestačí vedieť čo robiť/nerobiť, treba poznať aj prečo a vyskúšať si, ako. Náš kurz narástol v priebehu 7 rokov na viac ako 25 hodín obsahu práve v dôsledku spätnej väzby od účastníkov a ide do väčšej hĺbky tam, kde sme vysledovali, že to je prínosné. Zároveň nie všetky informácie je nutné počuť z úst lektoriek osobne a naživo. Sú témy, ktoré si viete pustiť doma kedykoľvek, napríklad k večeri z gauča, zapísať si k nim pár poznámok a ešte stihnete aj ten netflix. Prechod kurzom po menších kúskoch je naozaj lepšie stráviteľný, viac si na prvé pozretie zapamätáte a skladačka sa vám postupne vyskladá celá bez toho, aby vás tá kopa informácií zavalila a vypla vám pozornosť. 

Považujeme tiež za dôležité, aby ste mali čas informácie spracovať a priestor venovať sa im, prediskutovať ich vo dvojici hlbšie, prípadne spraviť prvé kroky. Neskôr na workshope sa k všetkým témam vieme vrátiť a zodpovieme všetky otázky. Ako rýchlo však online obsahom budete chcieť prejsť ostane na vás – sprístupníme vám ho naraz celý. 

Veľkou výhodou kombinovaného formátu kurzu je, že všetky témy môžte v online prostredí pozerať opakovane – mnoho účastníčok si túto výhodu uvedomilo až po prechode na materskú pred narodením bábätka a prudko ju ocenili aj v prvých mesiacoch jeho života 🙂

Určite áno. Tému pôrodu vám predstavíme systematicky a z rôznych uhlov pohľadu. Dostanete detailné informácie aj o pobyte v pôrodnici a popôrodnej starostlivosti o seba a o bábätko v prvých dňoch, pomoc s prípravou pôrodného plánu alebo pri výbere pôrodnice. V module “Príprava na rodičovstvo” sa naučíte veľa o starostlivosti o dieťa v prvých mesiacoch jeho života, ako na príchod nového člena pripraviť domácnosť, aj ako to celé ustáť partnersky. Dotkneme sa úvodných tém okolo výchovy – na čo si dávať od prvých chvíľ pozor a čo naopak môžete s pokojným svedomím neriešiť.

Naša Monika je certifiková lektorka Hypnopôrodu, takže o žiadnu z tém a zážitkov k pôrodu a k relaxačným technikám kúpou nášho kurzu neprídete, záber máme dokonca širší. Pôrodom to však celé ešte len začína a druhý modul kurzu “Príprava na rodičovstvo” – starostlivosť o novorodenca a rodinu – pokladáme pre úspešnosť celej “misie” za nemenej dôležitú. 

Formulár bol úspešne odoslaný.

Obratom Ti príde email, v ktorom je potrebné klinutím na link potvrdiť emailovú adresu. Ak ho nenájdeš v inboxe, skontroluj aj spam.

Pôrodné minimum

3 videá o tom, čo o pôrode chceš vedieť,
aj keď by si radšej nevedela nič.

TERAZ ZADARMO DO  23. apríla